21 maja 2017

eBook - Nauczanie i doskonalenie gry w ataku pozycyjnym - GRY ZADANIOWE
          Projekt Pozytywny Coaching dosyć szybko nabrał rozpędu. Prawie 50 tysięcy wejść na stronie, ponad 2 tysiące lajków na fanpage na Facebooku, to liczby które zmotywowały mnie do stworzenia "czegoś" więcej. Pomysłów było kilka i pewnie każdy z nich w przyszłości ujrzy światło dzienne. Ale na początek, chciałbym się podzielić swoim punktem widzenia, jeśli chodzi o grę w ataku.          Poniższy eBook "Nauczanie i doskonalenie gry w ataku pozycyjnym - gry zadaniowe", składa się przede wszystkim z wiedzy "praktycznej". Nie chciałem powielać regułek czy definicji dotyczących zagadnień związanych z grą w ataku pozycyjnym, wiele informacji na ten temat można odszukać chociażby w Narodowym Modelu Gry. Bardziej skupiłem się na propozycji środków treningowych. Gry, a dokładniej mówiąc gry zadaniowe, które proponuję jako formę nauczającą lub doskonalącą atak pozycyjny, podzieliłem tematycznie: gry na utrzymanie piłki oraz te, w których głównym celem jest zdobycie bramki. Dodatkowo, wyróżniłem kilka akcentów taktycznych w grach m.in. zmiana ciężaru gry, czy dośrodkowanie piłki. Ale po więcej szczegółów odsyłam do poniższego eBooka.

          Tak jak wspominałem na wstępie, jest to pierwsza inicjatywa tego typu, jeśli chodzi o Pozytywny Coaching, dlatego też bardzo chciałbym uzyskać od Was feedback zwrotny.

          Trenerze, Trenerko, jeśli poniższy materiał, treści w nim zawarte uważasz za wartościowe, przydatne w swojej pracy bądź możliwe do wykorzystanie w przyszłości to zostaw krótką informację, trzy słowa komentarza, które będą sygnałem dla mnie, że moja praca w jakiś sposób będzie również przydatna dla Ciebie. Oczywiście jeśli z czymś się nie zgadzasz, masz jakieś uwagi dotyczące treści tam zawartych, to na konstruktywną krytykę również jestem otwarty.

Zapraszam do ściągnięcia eBooka. Materiał w formie PDF (grafika poniżej).

NAUCZANIE I DOSKONALENIE GRY W ATAKU POZYCYJNYM
GRY ZADANIOWE


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz