1 sierpnia 2017

eBook GRY POZYCYJNE        Zapowiadany od kilku tygodni eBook GRY POZYCYJNE, dzisiaj ma swoją premierę. Trenerki, Trenerzy oraz inne osoby, które regularnie odwiedzają stronę, zauważyli na pewno, że temat gier pozycyjnych jest mi dosyć bliski. Pierwszy artykuł na łamach strony, własnie tego rodzaju gier dotyczył. Całkiem niedawno pojawił się artykuł "Zastosowanie gier pozycyjnych w treningu taktycznym" na łamach czasopisma Asystent Trenera.


Jest to już drugi taki eBook, który powstaje w ramach projektu Pozytywny Coaching. Kilka tygodni temu powstał pierwszy eBook Nauczanie i doskonalenie gry w ataku pozycyjnym - gry zadaniowe. W formie PDF można go pobrać z zakładki "E-BOOKI lub bezpośrednio TUTAJ 

Teraz kontynuacją jest stworzenie eBooka, który przedstawi kilka zalet stosowania gier pozycyjnych oraz zachęci Was do włączenia tego typu gier do swojego treningu. Dlatego też jest tam kilka słów jak taką grę stworzyć, jak dopasować pod potrzeby swojego Modelu Gry, aby ta gra pozycyjna była jak najwierniejszym odzwierciedleniem tego co chcemy, aby nasz zespół grał podczas meczu mistrzowskiego. Są również moje propozycje takich gier, tym razem w nowej odsłonie graficznej, mam nadzieję, że przypadnie wszystkim do gustu. Te gry, które przedstawiłem można zastosować w każdej grupie wiekowej oraz na każdym poziomie zaawansowania. Są propozycje mniejszych gier, z uproszczonymi zasadami, które doskonale się sprawdzą wśród najmłodszych grup, a już będą nauczały podstaw taktyki, ustawiania się. Są również gry bardziej rozbudowane, dla starszych adeptów czy grup seniorskich, chociażby takie, które akcentują zachowanie podczas faz przejściowych. Tak czy inaczej, mam ogromną nadzieję, że ten przygotowany materiał okaże się interesujący, pomocny, a przede wszystkim inspirujący do tworzenia tego typu gier i stosowania ich w swoim treningu.

        Na zakończenie, już tradycyjnie, ogromna prośba do Was. Nie powstałby ten materiał, gdyby nie pozytywny feedback po pierwszym eBooku. Dlatego tym razem również proszę o informację zwrotna, krótkie komentarze, może recenzje, dwa-trzy słowa na temat tego eBooka. Oczywiście, konstruktywna krytyka również miłe widziana, na pewno zmobilizuje do jeszcze rzetelniejszej pracy na przyszłość. Tak czy inaczej, ZAPRASZAM do lektury!

Materiał do ściągnięcia w formie PDF (grafika poniżej)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz