14 września 2017

4 kroki do perfekcyjnej gry w OBRONIE
      Całkiem niedawno, na stronie, pojawił się artykuł dotyczący działań indywidualnych w obronie, ze szczególnym akcentem na grę 1v1. Tekst był w dużej mierze skierowany do trenerów, którzy pracują z bardziej ukształtowanymi zawodnikami, zwracał uwagę na szczegóły, które mogą decydować o skutecznej grze 1v1 w obronie. Dzisiaj dla odmiany, "coś" co skierowane jest w szczególności do trenerów, którzy pracują w najmłodszych grupach. Graficzna i uproszczona instrukcja, jak działać w obronie. 4 kroki, o których powinni pamiętać zawodnicy, pragnący odebrać piłkę przeciwnikowi - a taki przecież jest cel gry w obronie!


Poniżej grafika, która w skrócie pokazuje, o jakich czynnościach powinni pamiętać młodzi adepci futbolu, aby skutecznie działać w grze obronnej. Według mnie najważniejsze 4 elementy to: dystans, pozycja, cierpliwość oraz atak na piłkę. Sporo o tych elementach napisałem w artykule (można go przeczytać TUTAJ). 
Taką grafikę śmiało można powiesić zawodnikom w szatni, na pewno utrwali to w głowie schemat podejmowania kolejnych czynności, podczas gry w obronie. Powyższy plakat można pobrać w lepszej rozdzielczości w formacie PDF wchodząc na poniższą grafikę.

(Plakat w formacie PDF do pobrania)


Powyższy plakat jest również przygotowany w wersji anglojęzycznej, którą można pobrać, wchodząc na poniższą grafikę.

(English version of picture to download)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz