27 marca 2018

Sesja treningowa Dinamo Zagrzeb U-19 #2
Po raz kolejny chciałbym wrócić do stażu w Dinamo Zagrzeb, który miałem okazję odbyć w terminie 23-28 października ubiegłego roku. Kilka wpisów już się pojawiło na temat tego pobytu, m.in. relacja ze stażu (link tutaj), sesja treningowa zespołu U-12 (link tutaj), jednostka treningowa drużyny U-19 (link tutaj), a dzisiaj chciałbym przedstawić drugą jednostkę zespołu U-19, z tego samego mikrocyklu. Wyjazd organizowany przez Comt Coaching Club.


DrużynaDinamo Zagrzeb U19

Data26.10.2017r.

Czas90min.

Liczba zawodników20 + 3 bramkarzy

Cel: Doskonalenie gry podczas faz przejściowych

Head coach: Tomislav Rukavina (UEFA Pro)


Jednostka treningowa

Część wstępna


Rozgrzewka ogólnorozwojowa. Zawodnicy ustawieni w dwóch rzędach, wykonywali ćwiczenia, które pokazywał trener przygotowania motorycznego (ćwiczenia kształtujące, elementy stretchingu dynamicznego). Po ok. 6-7 minutach zawodnicy przeszli na maty, na których wykonywali podstawowe ćwiczenia stabilizacji tułowia (core) w formach zarówno statycznych jak i dynamicznych.

Czas trwania: 15min.Zawodnicy w czterech grupach 5-osobowych, doskonalili technikę podań. Zawodnicy ustawieni na czterech bokach kwadratu (ok. 25x25m) oraz jeden zawodnik wewnątrz. Zadaniem ćwiczących było przegranie piłki z jednego boku na przeciwległy, z wykorzystaniem zawodnika w środku. Tutaj bardzo ważne było ustawieni ciała zawodnika w środku (pozycja otwarta), co umożliwiało lepsze i szybsze przyjęcie kierunkowe i przegranie piłki na drugą stronę. Zawodnik, który otrzymał podanie z drugiej strony, automatycznie zagrywał ją do jednego z zawodników, ustawionych na dwóch innych bokach, a sam wbiegał jako kolejny zawodnik "środkowy". Ćwiczenie analogicznie było kontynuowane.

Czas trwania: 10min. (2x4min.)


Część główna


Bardzo ciekawa zabawa, która również niosła ze sobą możliwość doskonalenia techniki uderzenia do bramki. Forma rywalizacji, dlatego też zaangażowanie zawodników, koncentracja były na najwyższym poziomie.
Dwa zespoły (ustawione jak na rys.) naprzemiennie wykańczają strzałami dogrania od partnerów. Po strzale, zawodnik automatycznie ustawia się w świetle bramki i broni strzał zawodnika drużyny przeciwnej. Obowiązują zasady zawodnika z pola (brak możliwości obrony rękami). Finalizacja w różnych formach (wewnętrzną częścią, wolej, strzał głową) narzucona przez trenerów. Zawsze strzał z pierwszej piłki (bez przyjęcia!). Ciekawostką jest fakt, że w tej formie uczestniczyli również bramkarze, jednak na zasadach takich jak zawodnicy z pola.

Czas trwania: 15min. (6x2min.)Pole gry 25x40m podzielono na trzy strefy. W dwóch skrajnych gra na utrzymanie piłki 4v4. Dodatkowo jeden zawodnik neutralny w strefie środkowej (węższej) oraz dwóch neutralnych na zewnątrz pola gry. Zadaniem zespołu przy piłce jest utrzymanie jej w posiadaniu, zmieniając ciężar gry z jednego sektora do drugiego.
Przegranie obowiązkowo musi być przez zawodnika neutralnego w środkowym sektorze.
Czas trwania: 20min. (2x8min.)Pole gry 30x20m. Ćwiczenie rozpoczyna się od gry w przewadze liczebnej 2v1, następnie po odbiorze piłki lub skończonej akcji, ćwiczenie jest kontynuowane na drugą bramkę w przewadze liczebnej 3v2. Duży nacisk na czas reakcji podczas faz przejściowych oraz finalizację.
Czas trwania: 15min.

Część końcowaDuża gra 11v11, na skróconym polu gry (ok. 60m). Pierwsza połowa z ograniczeniem liczby kontaktów do trzech. W drugiej połowie już gra dowolna. Duży nacisk trenerów na czas reakcji po stracie piłki. Zespół, który stracił posiadanie piłki, miał natychmiastowo dążyć do jej odbioru, zanim zespół przeciwny zorganizuje się w ataku.
Czas trwania: 15min. (2x6min.)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz